Анотація

Інформаційно-педагогічна модель досвіду
Вирішуючи завдання творчої самореалізації учнів, у навчальному закладі створені умови  для розвитку мотивації учнів до навчання, самостійності та відповідальності у виборі творчих рішень. Поставлена мета вимагає від педагогічного колективу системи заходів з виявленням особливих обдарувань дитини, реалізацію цілей повноцінного розвитку таких талантів та залучення дітей до широкого спектру міжнародних, обласних, районних  заходів.
З 1989 року в навчальному закладі впроваджується вивчення болгарської мови та пошукової краєзнавчої  діяльності під керівництвом вчителя вищої категорії Буц Марії Федорівни, яка на той час пройшла курси з болгарської мови в місті Габрово, а потім у місті Варна.
Значним педагогічним досягненням вчителів є створення в 2008 році   хореографічного гуртка  і   дитячо – юнацького хореографічного ансамблю  болгарських народних танців « Богданівські перли» під керівницством  Ромалійської Наталії Федорівни. В цьому  напряму велику допомогу надали хореографи, які були делеговані Болгарією. Так народилася добра традиція підтримувати дружні, творчі стосунки з  педколективом вчителів та представниками культури та науки Болгарії.
Міністерство освіти і науки Республіки Болгарія зробило великий внесок у розвиток  болгарської мови та культури для болгар , які живуть за її межами, організовує різноманітні навчальні курси, запрошує на навчання до своїх вузів дітей з болгарської діаспори та  на міжнародні хореографічні та вокальні фестивалі, пропонуєь участь у різноманітних проектах для підвищення культурного рівня. Культурно-естетичне спілкування молоді розвиває творчу та комунікативну компетентність, дає можливість дитині знайти себе за допомогою мистецтва, реалізувати свої творчі здібності, знайти друзів серед ровесників країн світу.
Наступним кроком у міжнародній співпраці (2010-2011рр.) стало участь в національній Програмі« Рідна мова і культура за кордоном». За його результатами  ми отримали 16 болгарських костюмів і музичний інструмент Кавал.
Творчою справою вчителів стало створення вокального тріо
 «Леленце» під керіницством вчителя музичного мистецтва Недової Людмили Василівни, який приймав участь у міжнародних фестивалях і посилив призові місця.
Протягом 25-и років вихованці Богданівської школи постійно приймають участь в олімпіадах з болгарської мови. Вони прославляють свою альма – матер, займаючи призові місця в районних, обласних і навіть Всеукраїнських олімпіадах.
Декілька років приймають участь в конкурсі «Аз съм болгарин, и това значи…», який організовує редакція Всеукраїнської болгарської газети «Роден край» (місто Одеса).
наші  випускники стали студентами кращих  болгарських вузів в містах Софія, Велико Тирново та Варна.

Кадрове забезпечення досвіду
   Навчально-виховний комплекс забезпечений кадрами, які мають педагогічну і фахову освіту. Курси підвищення з болгарської мови постійно проходять 2 вчителя в місті Гаврово та в Софійському університеті « Святого Кліментія Охридського, департаменту інформації та вдосконалення вчителів.
Міністерство освіти Республіки Болгарія, нагородило Буц М.Ф. медаллю «Заслужил  български учител» і Грамотою за багатолітню працю по збереженню і вдосконаленню болгарської мови серед світової діаспори.
Вчителі школи мають Грамоти й Подяки Приазовського районного відділу освіти, райдержадміністрації «за професійну майстерність, творчу працю, досягнення вагомих результатів у підготовці учнів до олімпіад», пам’ятні призи та статуетки міжнародних хореографічних і вокальних фестивалів за розвиток творчих здібностей учнів.
Творчий потенціал педагогічного колективу навчального комплексу дає можливість для прогнозування розвитку досвіду, який полягає в:
-    формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, орієнтується в реаліях і перспективах соціокультурної динаміки, підготовлена до життя і праці у світі;
-    створення необхідних умов для розвитку обдарованих дітей і молоді;
-    виховання людини, яка поважає традиції народів і культур світу, національний, мовний вибір кожної людини;
-    формування у дітей творчих здібностей і здатності до самоосвіти і самореалізації особистості.
Теоретична база досвіду:
1.     Теорія формування особистості та її творчого розвитку (Л.С. Виготський, Л.Н. Коган).
2.     Розвиток дитячої творчості (І.Д. Бех, Л.С. Виготський).

3.     Психолого-педагогічні принципи творчого мислення дітей (А. Запорожець, Д. Ельконін, В. Клименко).

Комментариев нет:

Отправить комментарий